GrowShop -25%

Cannafest Praha 2015

V prvním vydání časopisu Roots jsme hovořili o permakultuře a představili vám základy tohoto životního stylu. Zero Waste – Nulový odpad je myšlenkou z podobného soudku. Oběma filozofiím jde o dosažení trvale udržitelného prostředí. Způsoby pro dosažení tohoto cíle tu jsou. Využijme jich!

Cannafest Praha 2015

Začátkem listopadu se konal 6. ročník mezinárodního veletrhu Cannafest. Jelikož jsem se účastnil zatím všech ročníků, mohlo by se zdát, že je to pro mě již rutina. V žádném případě!

Fantastická atmosféra, spousta pohodových přátel, s nimiž přes rok není možnost se setkat a hlavně – PREMIÉRA ČASOPISU ROOTS!

Jako každý rok se veletrh odehrál v pražských Holešovicích a celý víkend byl nabitý pozitivní a optimistickou náladou, která je v dnešní době k nezaplacení. Možná je to dáno složením návštěvníků, mezi nimiž je stále víc a víc těch zahraničních.

Vystavovatelů bylo na ploše jako obvykle nepřeberné množství a to nejen těch z ciziny, ale samozřejmě i z Čech. Ty tři dny jsou ale málo na to, abych je stihl během dne navštívit všechny, takže jsem rád, že se spoustou z nich jsem se mohl setkávat i večer, když celý mumraj utichl a my si mohli sednout k čaji, pivku nebo džusu a v klidu si popovídat. Nejvíc jsem si odpočinul a uvolnil stres s Davidem a skvadrou z obchodu s LED osvětlením Mazar LED. Bodří a srdeční Moravané se nezapřou.

Nicméně i při proplétání se mezi tisícovkami návštěvníků (v sobotu mi přišlo, že se do Holešovic sjela snad celá republika) jsem si našel čas a navštívil expozice mých letitých přátel z Českých obchodů a obchůdků, jejichž stánky nabízely produkty srovnatelné s těmi zahraničními. V několika případech je dokonce o třídu předčily.

Growshopy

Třeba opět velkoryse pojaté expozice GrowCity a GrowShop.cz odpovídaly svými rozměry spíš prostoru některé ze světoznámých automobilek na proslulém veletrhu v německém Frankfurtu. GrowCity předvedlo extraktory Dexso ve dvou velikostech, které bych nazval jako hobby a profi (v nabídce bude i plynová verze). Pozadu nezůstal ani již zmiňovaný Growshop.cz, kde uvedli na trh tzv. Fénixovy kapky (neplést si s psychoaktivními Fénixovými slzami) s vysokým obsahem CBD, a ač jsem jejich nákup nestihl, určitě je v budoucnu vyzkouším.

Semena

Nebo 5semen.cz a spřízněný obchod ChilliSeeds.cz. Fantazie. Po jednotlivých kusech jste zde mohli zakoupit třeba nejpálivější papričku světa Carolina Reaper (více se o ní dočtete v dnešním pokračování seriálu „Pálí, pálí, to to pálí“) kterou si zakoupilo zhruba 800 odvážných milovníků vnitřního ohně – snad přežili všichni. S obrovským ohlasem se setkala pálivá čokoláda vlastí výroby. Já se přiznám, že jsem srab a nevyzkoušel jsem ani papričku ani čokoládu, ale alespoň jsem nechal vyrobit dva dárkové balíčky pro mé přátele. Jen doufám, že mě touto dobou někde zbrocení potem se slzami v očích neproklínají.

Zastavil jsem se samozřejmě i u mých severočeských přátel se stánkem obchodu SemenaKonopi.cz a PoSemenu.cz s tradičně velkorysou nabídkou semen konopí. Ti sdíleli stánek s další severočeskou kompanií Delibutus nabízející všemožné druhy konopné kosmetiky a mastí.

Mnoho stánků, které jsem chtěl navštívit, jsem navštívit nestihl. To stejné platí i o odborných přednáškách, na nichž bylo letos opravdu našlapáno, a filmech promítaných v kině. Stává se mi to každý rok, protože Cannafest je opravdu obří záležitost. Ale skvělá.

Nejen pro dospělé!

A jelikož už z editoriálu prvního ROOTS jste mohli pochopit, že veledůležitou osůbkou mého života je můj syn Lukáš, zmíním i jeho – tenhle veletrh totiž není jen pro dospěláky. I děti si jej mohou nadmíru užít. A nezáleží na tom, jestli si chvíli pohrají v dětském koutku, nebo jen posbírají samolepky a odznáčky od přátelských a usměvavých vystavovatelů. Není nad to, když vidíte rozzářené dětské oči a mně je jasné, že příští rok budu už od září poslouchat, že se na prcek na Cannafest těší nejspíš víc, než já sám.

Víc než tisíc slov ale určitě atmosféru Cannafestu přiblíží fotky. Takže se dejte do prohlížení. Pokud jste na veletrhu nebyli, přijeďte určitě příští rok. Pokud jste jej navštívili, připomeňte si ty nej okamžiky 😉

To je k poslednímu Cannafestu asi vše. Zbývá jen poděkovat organizátorovi a hlavní postavě události Lukášovi Běhalovi. Díky moc, Lukáši, za tuhle akci. Osobně jsem si celý víkend fantasticky užil a těším se, že příští rok si jej prožiju zas. S některými z vás se jistě opět setkáme. Těšíme se na vás.

PS: Omlouvám se mužské části našich čtenářů, že dívek není víc. Ale kdo v Holešovicích byl, ten si určitě krásných dívek užil do sytosti 😉

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Capsicum Baccatum se obvykle odlišuje od ostatních druhů žlutými nebo světle hnědými fleky na okvětí a žlutými prašníky.
Vydatné deště, horké počasí a vysoká vlhkost vzduchu vytvářejí dohromady z oblasti jižního Pacifiku jeden velký skleník, ve kterém roste potrava takřka...