Rodinu Simpsonových určitě znáte. Tapped Out je evergreenem mobilní zábavy už od února roku 2012, kdy vyšla pro iOS (jablíčka) nebo o rok později pro Android (zelený robůtek). Pozve vás do virtuálního Springfieldu, kde… toho času není vůbec nic. Jen Homer a Lisa. Víte, stala se taková malá nehoda, Homer zapomněl, no ne zapomněl, ale nezvládl, teda ne že by otec naší rodiny někdy něco pokazil – no prostě a jednoduše jaderná elektrárna, kde Homer pracuje jako požírač koblih, tedy pardon jako bezpečnostní dozor, jednoho krásného dne díky jeho chybě vyletěla do povětří a vymazala ze světa celý Springfield!
Ovšem pozor, jsme ve světě rodinky Simpsonů, takže zapomeňte na radiaci a podobné hrůzy, místo města je zde prostě zelená louka a na té se dá skvěle stavět. Třeba nový Springfield!
The Simpsons: Tapped Out je budovatelskou strategií, ale neděste se obtížnosti. Komplexně nemusí nic fungovat, když nebudete stavět zeleň, maximálně budete mít v této kolonce málo hvězdiček, ale na chod města to nebude mít žádný vliv. Tady jde o to sledovat a přispívat k dobrodružství, číst si supervtipné hlášky a odemykat nové postavy! Jak se bude zvětšovat číslíčko na ukazateli vaší úrovně, postupně se objeví Marge, Bart, Maggie, děda Simspon, ale i Milhouse nebo Montgomery Burns a další postavy, které tak dobře znáte třeba z kanálu Prima COOL. Anebo opilec Barnie? Věčně v rauši autobusák Otto? Tak ty už si v rámci jednotlivých úkolů a postupem hrou neodemknete. Za ty budete muset zaplatit! Ve hře jsou i klasické dolary, ale hlavní, tzv. prémiovou měnou jsou koblihy. Ne ty upocené, co v metru rozdává dnes už pravděpodobně budoucí premiér (pozn. redakce: věštecky psáno na konci dubna!). Ale ty supersladké růžové s posypem, jaké má tak rád Homer Simpson.
Z hlediska hratelnosti a nápadů je to v podstatě slabota. Většinou jen zadáváte lidem repetitivní úkoly a sbíráte penízky, které generují tu po 2 tu po 12 hodinách nejrůznější budovy. Mobilní Simpsonovi nenabízí žádnou velkou výzvu, žádné složitosti, všechno si musíte odtapat, od toho nakonec i název hry. Na druhou stranu za těch 28 sezón, kolik seriál běží, mají autoři tuny materiálu a než se začnete nudit, hezkou chvíli to bude trvat. Proti šedi hovoří stále nové eventy ať už tématické (kovbojské, komiksové, sci-fi) nebo podle období (Halloween, Vánoce), pro šeď především fakt, že bez slušné angličtiny si dost těch frků neužijete na 100 %. Pokud jí však vládnete, hra vás rozhodně umí rozesmát.
Samotný Homer by stačil, ale i policajt Wiggum umí pobavit, Fat Tony maká, postava magnáta Burnse má také kouzlo. A ve hře velkou roli. A Krusty je nakonec klaun. My máme po zhruba dvou letech tu intenzivního, tu vlažnějšího hraní odemknuto cca 120 postav včetně zakladatele města Jebediáše Spingfielda! Ale nám asi stačí málo. Jak říká Homer: Jsme jenom lidi, co mají rádi pivo, televizi a reklamu na pivo v televizi!
Ano, jsou zde věci, které se programově nepovedly jako třeba samostatná lokace Krustyland. Nakonec i luxusní letovisko za městem je z herního hlediska spíše designérské zakopnutí než zábavy nakopnutí, ale hra vás nijak netlačí. „Neboj, když bude nejhůř, přijde velký žlutý prst a zaplatí to v koblihách,“ jak mnohokrát pravil Homer. I my jsme párkrát otevřeli peněženku, ale na druhou stranu za ty dva roky jsme užili fakt kopec srandy.