happy seeds
Search
Close this search box.

Million Marihuana March 2016

7. května vyrazil z Karlova náměstí v Praze již podevatenácté pochod požadující legalizaci marihuany. Letos se nepochodovalo ani na Parukářku, jako v letech minulých, ani na ostrov Štvanice, jako poslední rok. Organizátoři z Legalizace.cz se vrátili ke kořenům a akce vyvrcholila na Letné.

Počet účastníků byl odhadován tradičně na nějakých pět tisíc a vzhledem k tomu, že letos opravdu vyšlo nádherně počasí, v celém balíku by se našlo jen minimum lidí, kteří by byli nespokojeni. Letní teploty, nebe bez mráčku a sluneční svit bez přestávky – co víc si přát.

Velkou novinkou s velkým počtem pozitivních ohlasů bylo, že průvod prošel Letenským tunelem. Policisté odklonili dopravu a všichni ti dredaři, pankáči, ale i rodiče s dětmi, mladí i starší si mohli projít místem, které znají pravděpodobně většinou jen z auta.

Nepatrnou nepříjemnost způsobil jen silný vítr, který se na Letenské pláni zvedl mezi druhou a třetí hodinou, pořadatelé ale vše zvládli bez větších obtíží, ačkoli někteří stavitelé stánků s ním dost bojovali.

V každém případě skvělá hudba na hlavním podiu všem dodávala pozitivní náladu, stánky s občerstvením potřebnou energii a podium s politickými a odbornými debatami, které bylo letos opravdu v obležení, i nové znalosti.

Já strávil většinu času v ležení pirátů a to nejen kvůli distribuci ROOTS, ale i kvůli nové akci, kterou jsme ve Svobodné přírodě spustili. Jmenuje se „Krmte ptactvo konopím“ a inspirována byla činností mých anglických přátel, kteří ji ve své domovině vedou pod názvem Feed the Birds. A o co že při ní šlo? Zkuste zapátrat na internetu a zjistíte víc 😉

V každém případě semínka ve sněhobílých zápalkových krabičkách bez škrtátek, samolepky a hlavně náš leták na recyklovaném papíru s perforací ideální na filtry udělaly lidem radost, tím pádem jsem měl velkou radost i já. Za obrovskou pomoc musím poděkovat Jance, která odvedla obrovský kus práce a Jirkovi Šedému, mému příteli z Mariánských Lázní, který dodal to nejpodstatnější.

O atmosféře na pochodu a na Letné vám asi víc napoví fotografie u článku, za které patří velký dík Maxovi Vajtovi

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

seedbank -30%
happy seeds 2

Další články:

Nepřehlédněte:

Proč podzemní skleník. Není divu. Ve Střední Evropě rozhodně nepanují podmínky vhodné pro celoroční pěstování ovoce nebo zeleniny.
Dokážete si představit příjemný aromatický a chutný zážitek z kouření bez účinků THC? Možná se vám jako první vybaví CBD, ale mýlíte se.
Účinek a chuť na n-tém stupni. Gorila, Buddha Gelato, Buddha Cookie, Buddha DoSi2 a Buddha Weeding Cheesecake.