happy seeds

MagicalButter

Možná jste někdy byli přítomni u vaření s bylinkami, případně se do něj sami pustili a prošli jste tak silně páchnoucím a hodně dlouhým procesem. Obvykle každý dosáhne poměrně solidních výsledků, ale vždy to může být lepší. A k tomu by měl pomoci MagicalButter – stroj, který bych po prvních zkušenostech přirovnal ke kuchyňskému robotu.


MasterChef

Zpočátku jsem jej měl spíš za vynález vhodný tak akorát pro líné Američany, jejichž největší kuchařský úspěch spočívá v nasypání pytle mražených hranolek do friťáku. Pro Čecha zbytečnost, na kterou bude tak akorát sedat prach v nejzastrčenější polici v kuchyni. Nemohl jsem se mýlit víc.

MagicalButter totiž umí připravovat nejen máslo a oleje, ale třeba i tinktury, pleťové vody a další bylinné produkty. Celý proces je opravdu jednoduchý a hlavně čistý.

MagicalButter má mnoho různých režimů. Většinou vaše práce spočívá jen v tom, že si vyberete konkrétní „recept“, vyberete vhodnou teplotu a můžete začít. Výrobce doporučuje byliny před vařením dekarboxylovat, což platí zejména při přípravě receptů, jejichž vaření trvá kratší dobu. K dekarboxylaci můžete využít i výrobcem nabízenou sadu, která vše ještě víc usnadňuje.

Mnoho receptů na internetu můžete připravit i v MagicalButter, což vám umožní takřka donekonečna experimentovat. Za normálních okolností potřebujete pro dosažení kvalitních výsledků hodně zkušeností a znalostí. Tady stačí jediné stisknutí tlačítka.

„Nerozbitný“ a vybavený

I když není zrovna zadarmo, můžete mi věřit, že dostanete přesně to, za co zaplatíte. Díky dobře zpracovaným dílům je tělo přístroje robustní a odolné. Balení navíc obsahuje praktickou chňapku „LoveGlove“ a také kvalitní PurifyFilter, který vám pomůže odstranit z tekutého materiálu veškeré usazeniny.

Ačkoli LED diody v horní části mohou působit lacině, tvoří drobný detail, díky kterému přístroj v klidu vypadá jako high-tech termoska nebo mixér.

Smrdí, smrdí, to to smrdí

Ohromný přínos robota MagicalButter tkví i ve víčku „ScentLock“. Na začátku jsem mluvil o tom, že vaření s bylinami může hodně zapáchat. Tím hodně myslím tak hodně, že se můžou ozvat i lidé bydlící na druhém konci ulice. No a „ScentLock“ tomu zabraňuje. Ačkoli to sice není stoprocentní, postará se o výrazné snížení intenzity zápachu a rozhodně pomůže každému, kdo nechce zbytečně přitahovat pozornost.

V jednoduchosti je síla

Zejména ve srovnání s tradičními metodami vaření je použití MagicalButter neuvěřitelně jednoduché. Bylinku nemusíte předem drtit. Do přístroje stačí vložit rostlinný materiál a další libovolné přísady uvedené v receptu, stisknout příslušné tlačítko a je to. Stačí počkat, až celý proces skončí. Toť vše.

Přístroj má dokonce funkci automatického mytí, která znamená další usnadnění. Stroj pouze opláchnete, naplníte nádobu do poloviny vodou, přidáte trochu mycího prostředku a stiskněte tlačítko „Clean“ (Vyčistit).

Poté opláchněte zbývající roztok a otřete do sucha. Je pozoruhodné, jak jednoduchý a automatizovaný celý proces je.

Michelinské hvězdy

Celkově si MagicalButter vede velmi dobře. Konečné výsledky se mohou srovnávat s výrobky z obchodů, nebo je dokonce překonat. Vyrobení oleje na vaření trvá jen asi hodinu, máslo je hotové přibližně za 2 a kvalitní tinktura za 4 nebo 8 hodin. Ve skutečnosti neexistuje žádný jiný způsob, jak prakticky bez námahy rychle dosáhnout prvotřídních výsledků.

Pokud chcete dosáhnout důkladnější extrakce a silnějšího konečného produktu, můžete „vaření“ věnovat víc času. To platí zejména v případě, kdy jde o výrobu tinktur.

Vyrobené máslo a olej jsou silné a lze je využít při přípravě prakticky jakéhokoli potraviny.

Celkový dojem

Pokud rádi vaříte s bylinkami, ale unavuje vás jejich zdlouhavé drcení, míchání a hlídání procesu vzniku vašeho produktu, pak pro vás bude MagicalButter nesmírně užitečný. Zejména pro ty, kteří chtějí zabránit zamoření celého domu pronikavým zápachem vznikajícím při běžném vaření bylin.

Šikovný kuchař může dosáhnout prvotřídních výsledků i bez MagicalButter, ale bude k tomu potřebovat spoustu pokusů a omylů, trpělivost a také přirozený talent na vaření.

Pro pacienty, kteří mají rádi konzistentní a předvídatelné konečné výsledky, jde o naprostý zázrak. Investice sice může být pro běžného spotřebitele odrazující, ale zaplatit musíte pouze jednou a vše se vám za pár měsíců do poslední koruny vrátí.

Pokud budete mít ohledně MagicalButter jakékoli dotazy, nebo mi budete chtít sdělit, co si o něm myslíte, pište mi na e-mail jindrich@casopisroots.cz.


“Konečné výsledky se mohou srovnávat s výrobky z obchodů, nebo je dokonce překonat.”

Foto: canatura.com

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

weedshop 3

Další články:

Nepřehlédněte:

Časopis Roots se stává mediálním partnerem prvního ročníku Festivalu konopí Growfest, události slavící Světový den konopí v roce 2024.