Seedbank – americké seedbanky 800x100
Search
Close this search box.

Age of Rivals

Civilization. Legendární Civilizace. Začátkem 90. let způsobila doslova revoluci v počítačových hrách. Přestože tehdy byly komputery těžko dostupné, kdo měl, pravděpodobně nezapomenutelnou Civku pařil. Úchvatný pocit vladaře, který z maličkého národu udělá mohutnou kulturu, co ovládne svět – to nás na hře baví doteď, kdy na PC vyšel pátý díl s mnoha rozšířeními.

I na dotykových zařízeních existuje skvělá verze. Civilization Revolution už se dobudovala k druhému dílu a poskytne vám parádní zábavu, obzvlášť na velkých monitorech výkonných tabletů. Na těch menších displejích klasických telefonů to je trochu utrpení, i proto jsme hledali variantu, která možná není tak hluboká a propracovaná, ale nabídne podobnou zábavu. A našli jsme. Jmenuje se Age of Rivals.

Zatímco za Civilization Revolution 2 dáte zhruba 300 Kč, Age of Rivals vás vyjde na třetinu. Ano, nebývá zvykem za mobilní hry platit, ale tohle je kousek, který musel stát mnoho úsilí. A nebude z vás tahat další peníze jako mnoho her, co se tváří, jako že zadarmo jsou. Je jasné, že už názvem odkazuje na další legendu Age of Empires, ale velké říše zde stavět nebudeme.

Mobilní telefon máme stále při ruce, poskytuje nám výkon větší než počítač, který dostal člověka do vesmíru, ale to neznamená, že na něm nutně musí perfektně fungovat všechny hry. A teď nemáme na mysli sílu hardwaru, ale spíše dotykové ovládání a čas, jaký zvládneme mobilní hře věnovat. Age of Rivals nabízí poměrně svižné bitvy, které trvají zhruba 15 minut, ale přitom poskytují velkou hloubku a prostor pro fiškuntálství. Hra probíhá po tazích, kdy si každý bere kartu. Karty mají mnoho funkcí. Kupříkladu vám přidají zlaťáky na nákup dalších karet, jiné vám je zlevní pomocí systému surovin, další fungují jako bojové jednotky. Hra funguje jako velký střet dvou armád. V první fázi budujete (build), ve druhé obsazujete (conquer), ve třetí bojujete (war) – pak se sečtou body a konec. Právě finální počet bodů rozhoduje o tom, kdo vyhrál bitvu, respektive kolo. Celá válka se pak sčítá po kolech čtyřech.

Vtipné je, že co je v dané chvíli váš výběr, to v druhém tahu dostane váš soupeř a naopak. Takže můžete dumat, co si vyberete, i jakou kartu si asi tak vezme protivník nebo z čeho budete následně vybírat vy. Jak už jsme napsali, karta sama od sebe mnoho neudělá, důležité je, aby co nejvíce karet „hrálo“ spolu. Některé zvyšují sílu svých spolubojovníků, jiné obranných věží nebo získávají speciální útoky proti konkrétním typům jednotek (celkem 9!), další kradou zlaťáky, slibují bonusy na konci války, prohazují karty, no prostě tohle je rafinovaná strategie, kde každá karta může rozhodnout.

Do Age of Rivals rozhodně neproniknete za 10 minut a hra před vás stále bude klást nové karty a tím i nové možnosti. Přesně tak, jak by to prémiová (placená) hra měla nabízet. Ano, postupem času si dokupujete další karty, ale jen za zlaťáky, které obdržíte v bojích proti online protivníkům nebo za splněné úkoly. Třeba ten první zní: Dokonči všechny tutoriály – a my to rozhodně doporučujeme! Proto pokud proti vám nastoupí hráč, jehož karty jste zatím ani neviděli, natož se je naučili používat, tak má prostě nahráno.

Age of Rivals nabízí ekonomiku, suroviny, jednotky útočné i podpůrné, a kdo si nezamiluje zákeřné jednotky typu Underworld, ten není správný škodolibý stratég. Uznáváme, že do hry není jednoduché proniknout, ale pokud se zatnete, čeká vás parádní strategická zábava. 15 minut je i na mobilní gamesu hodně, ale jak se vám bude rozrůstat počet karet, budete cítit, že s touhle armádou je potřeba vyhrát pár válek! Hra je k dostání i na PC, ale jednoduché ovládání sedí dotykačům perfektně.

Sdílejte tento příspěvek:
Přihlaste se k odběru novinek:

SEEDBANK - bonusy 400x400
Seedbank – americké seedbanky 400x400

Další články:

Nepřehlédněte: